Neden Panjur Yaptırmalıyım ?

blog-img

Panjurun Faydaları


Panjurlar, pencere ya da kapılara takılan, dikmelerin içinde hareket eden lamellerden oluşan sistemlerdir ve panjurun faydaları hem kullanılan bina hem kullanıcı için oldukça fazladır. Sektörel olarak panjurlar binaların pencere, kapı gibi noktalarına monte edilmekte ve mahremiyet, güvenlik, yalıtım gibi amaçlarla kullanılmaktadır.

Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre pek çok farklı modelde panjur sistemleri bulunur. Kullanıcıların özellikle evlerinde, pencere ya da kapı kaplamalarıyla aynı desen ve renkte ahşap desenli panjurları da tercih edebilmeleri mümkündür.


Panjur Kullanımı


Panjurlar, güvenlik ve estetik dışında yalıtım amacıyla da kullanılmaktadır. Çalışma şekillerine göre otomatik ve manuel olarak ikiye ayırılırlar. Poliüretan Dolgulu Alüminyum, plastik, İçi Boş Ekstrüzyon Alüminyum ve Poliüretan Dolgulu Çelik olmak üzere panjur profilleri hammaddesine göre dört farklı şekilde sınıflandırılır. Panjurun faydalarından biri de kullanıldığı mekanları toz, güneş ışığı, yağmur gibi dış etkenlere karşı da korumasıdır. Özellikle sıcak bölgelerde panjur kullanımı daha yaygın görülmektedir. Örneğin Antalya panjur sistemi kullanımında önde gelen şehirlerden biridir.

Panjurlar güvenlik amacıyla tercih edilebildiği gibi yüksek oranda enerji tasarrufu sağlaması da panjurun faydaları arasında sayılabilir. Panjur sisteminin montajı muhakkak alanında uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir. Pencerelere monte edilecek olan panjurlar, muhakkak pencere ile beraber monte edilmelidir.


Panjur Kullanmanın Avantajları


Panjur kullanımı hem mekana hem kullanıcılara pek çok fayda sağlamaktadır. Uygun fiyatlı bu sistemler günümüzde sıklıkla tercih edilen dış mekan ürünlerindendir. Panjurun faydaları ise şu şekilde sıralanabilir:


- Panjurlar sağlam ve dayanıklı malzemelerde üretilmiştir. Bu sebeple mekanları hırsız gibi kötü niyetli kişilerden korumaktadır.
- Panjur sistemleri güneş ışığı, toz, yağmur için etkili bir engel görevi görmektedir.
- Panjurlar kapatıldığında güneş ışıklarını engeller. Bu sayede de mahremiyet sağlar.
- Mobilya, parke, perde gibi ürünlerin güneş ışığı sebebiyle yıpranmasına engel olur.
- Kullanıldığı alanda estetik ve şık bir görüntü oluşturur.
- Isı ve enerji tasarrufu sağladığı için bütçe dostu bir sistemdir.


Panjur Fiyatları


Panjur fiyatları kullanılan panjur sisteminin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bazı sistemler daha dayanıklı malzemelerden yapılırken bazı panjurlar estetik amaçlı olarak kullanılmaktadır. Bu durum da fiyatta farklılaşmaya sebep olabilmektedir. Ayrıca panjur sistemi fiyatları şehirden şehire de farklılık gösterebilmektedir. Her şehir için kullanılan fiyat politikası farklı olabilmektedir. Panjur fiyatları bazı etkenlere göre değişiklik gösterebilse de genel olarak herkesin kullanabileceği sistemlerdir. Ayrıca panjur kullanımı enerji tasarrufu sağlayarak maddi kazanç da sağlamaktadır.

Panjur sistemi tercih edilirken mekana en uygun model tercih edilmelidir. Yüksek güvenlik gerektiren mekanlarda ve uzun açıklıklarda daha büyük panjur profili kullanılması gerekirken, evlerde daha estetik modeller tercih edilmeli, panjur evin dış mekanına zarar verilmeden montajlanmalıdır. Firmamız aracılığıyla ihtiyaç duyduğunuz panjur modeliyle alakalı gerekli bilgileri edinebilir ve uygun fiyatlı panjur hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

ß